Autor Wątek: Konsultacje społeczne dotyczące projektu optymalizacji sieci szkół i placówek...  (Przeczytany 9021 razy)

patryk27

 • Newbie
 • *
 • Wiadomości: 1
  • Zobacz profil
Odp: Konsultacje społeczne dotyczące projektu optymalizacji sieci szkół i placówek...
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 17, 2015, 01:49:17 pm »
Uważam że propozycja policealnej szkoły dla dorosłych w Łodzi przy ZSP nr 3 jest bardzo trafiona, ponieważ sam chętnie podjoł bym nauke z profilu bhp lub technik eksploatacji portów i terminali.

•   Odpowiedź Wydziału Edukacji na wpis: patryk27 Grudzień 17, 2015, 01:49:17 pm
Dziękujemy za głos w dyskusji popierający propozycję Miasta dotyczącą poszerzenia oferty edukacyjnej o Szkołę Policealną dla Dorosłych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Łodzi. Pragnę dodać, iż stopień zainteresowania kształceniem w tej szkole przełoży się na możliwość uruchomienia określonego kierunku kształcenia zawodowego.

« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2015, 02:25:12 pm wysłana przez moder »

Trener Charakteru

 • Newbie
 • *
 • Wiadomości: 1
  • Zobacz profil
Konsultacje społeczne dotyczące projektu optymalizacji sieci szkół i placówek...
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 17, 2015, 06:54:36 pm »
Dzień dobry

Wyrażam swój sprzeciw wobec planowanej likwidacji Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Łodzi.

Planetarium jest potrzebną placówką w naszym mieście, nie tylko edukacyjną, ale przede wszystkim kształtującą postawy młodych ludzi.
Właśnie tam mamy okazję spotkać słynnych naukowców i edukatorów (np. prof. Zbigniew Szydło), od których mamy szansę chłonąć nie tylko wiedzę, ale możemy zarazić się ich pasją "face to face".

Planowane uruchomienie EC-1 będzie tylko kolejną placówką komercyjną w naszym mieście, które już i tak zalane jest popkulturą, więc nie można mówić o zastąpieniu Planetarium przez EC-1.

Nie lekceważmy wartości, jakie przekazuje nam wszystkim Planetarium, które jest jedną z najważniejszych placówek na oświatowej mapie Łodzi.
z poważaniem
Andrzej Bednarek

nico

 • Newbie
 • *
 • Wiadomości: 1
  • Zobacz profil
Odp: Konsultacje społeczne dotyczące projektu optymalizacji sieci szkół i placówek...
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 18, 2015, 09:19:51 am »
Pomysł utworzenia CKZiU przy ul. Żeromskiego 115 to doskonała sprawa dla społeczności łódzkiej. Warunki jakie posiada ten obiekt są kapitałem na którym można bazować, dając szansę rozwoju młodzieży i wszystkich zainteresowanych podnoszeniem swoich kwalifikacji zawodowych.

•   Odpowiedź Wydziału Edukacji na wpis: nico Grudzień 18, 2015, o 09:19:51 am

Dziękujemy za głos w dyskusji popierający propozycję Miasta dotyczącą utworzenia CKZiU. Mamy nadzieję, że powołanie tej jednostki zapewni szeroką ofertę kształcenia dla młodzieży i osób dorosłych, jak również pozwoli na uzyskiwanie nowych kwalifikacji przez osoby dorosłe na kwalifikacyjnych kursach zawodowych.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2015, 02:34:18 pm wysłana przez moder »

micki

 • Newbie
 • *
 • Wiadomości: 1
  • Zobacz profil
Odp: Konsultacje społeczne dotyczące projektu optymalizacji sieci szkół i placówek...
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 18, 2015, 02:27:34 pm »
Pomysł utworzenia CKZiU przy ul. Żeromskiego 115 to doskonała sprawa dla społeczności łódzkiej. Warunki jakie posiada ten obiekt są kapitałem, na którym można bazować, dając szansę rozwoju młodzieży i wszystkich zainteresowanych podnoszeniem swoich kwalifikacji nie tylko zawodowych. Jednak sama nazwa nowego centrum powinna zostać zmieniona, np. na Centrum Zawodowe "Dziewiętnastka".

•   Odpowiedź Wydziału Edukacji na wpis: micki Grudzień 18, 2015, 02:27:34 pm
Dziękujemy za głos w dyskusji popierający propozycję Miasta dotyczącą utworzenia CKZiU. Mamy nadzieję, że powołanie tej jednostki zapewni szeroką ofertę kształcenia dla młodzieży i osób dorosłych, jak również pozwoli na uzyskiwanie nowych kwalifikacji przez osoby dorosłe na kwalifikacyjnych kursach zawodowych. Odnosząc się do zaproponowanej nazwy jednostki, wskazane byłoby, aby jej nazwa odzwierciedlała szerokie spektrum działań, które podejmować będzie ta jednostka, a nie była identyfikowana tylko z jedną konkretną placówką.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2015, 02:35:03 pm wysłana przez moder »

Anna Ziober

 • Newbie
 • *
 • Wiadomości: 1
  • Zobacz profil
Odp: Konsultacje społeczne dotyczące projektu optymalizacji sieci szkół i placówek...
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 19, 2015, 11:32:36 pm »
Witam Państwa, chciałaby wyrazić swoja negatywną opinię w kwestii przeniesienia MOS nr 3 na ul. Częstochowską 36.  Uważam, że MOS nr 3 nie powinien być przeniesiony pod wskazany adres, gdyż taka lokalizacja nie zapewnia kontynuacji pracy terapeutycznej , którą prowadzimy. Brak jest m.in. odpowiedniej sali gimnastycznej, pomieszczenia na siłownię  i ściankę wspinaczkową, brak miejsca na prowadzenie turniejów sportowych, które są wizytówką MOS nr 3. Brak tych możliwości znacznie utrudni i nie pozwoli na prowadzenie właściwej pracy resocjalizacyjnej oraz socjoterapeutycznej. Praca taka prowadzona dotychczas przez wychowawców i nauczycieli MOS nr 3 wymaga odpowiedniej przestrzeni oraz przygotowania jej do prowadzenia zajęć sportowych i innych. Odpowiednia ilość miejsca i odpowiednie zagospodarowane jej jest niezwykle ważne dla skuteczności działań wychowawczych.
Uważam natomiast, że przeniesienie ośrodka w inna lokalizację pozwalającą na kontynuację wypracowanych i sprawdzonych metod odpowiadałoby potrzebom placówki.  Z poważaniem Anna Ziober

BarbaraBI

 • Newbie
 • *
 • Wiadomości: 3
  • Zobacz profil
Odp: Konsultacje społeczne dotyczące projektu optymalizacji sieci szkół i placówek...
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 21, 2015, 01:35:30 pm »
10. Jaka jest Pani/Pana opinia w sprawie przeniesienia siedziby Poradni siedziby przy al. marsz. Józefa Piłsudskiego 159 w Łodzi?
a) pozytywna       

Uzasadnienie
jeśli rzeczywiście  nowa lokalizacja to budynek spełniający kryteria dostosowania do potrzeb placówki

•   Odpowiedź Wydziału Edukacji na wpis: BarbaraBI Grudzień 21, 2015, 01:35:30 pm

Dziękujemy za głos w dyskusji popierający propozycję Miasta. Aktualnie siedziba poradni nie jest dostosowana do potrzeb osób z niej korzystających, miejsce to nie sprzyja prawidłowej pracy terapeutycznej. Zmiana lokalizacji pozwoli na pełną realizację zadań placówki.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2015, 08:42:08 am wysłana przez moder »

BarbaraBI

 • Newbie
 • *
 • Wiadomości: 3
  • Zobacz profil
Odp: Konsultacje społeczne dotyczące projektu optymalizacji sieci szkół i placówek...
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 21, 2015, 01:37:30 pm »
9.   Jaka jest Pani/Pana opinia w sprawie utworzenia Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łodzi przy ul. Stefana Żeromskiego 115?
OPINIA NEGATYWNA
Pozyskiwanie przez uczniów dodatkowych kwalifikacji w systemie formalnym i pozaformalnym, a także doskonalenie zawodowe i pozyskiwanie nowych kwalifikacji przez osoby dorosłe na kwalifikacyjnych kursach zawodowych jest możliwe jeśli szkoły będą odpowiednio się wspierać i współpracować. Tworzenie kolejnego molocha nie przyniesie nic dobrego oprócz zlikwidowania kilku (ok. trzech) etatów pracowników głownie administracji i etatu dyrektora jednej z istniejących aktualnie placówek . Inne są problemy dorosłych i nieletnich słuchaczy CKU niż problemy młodzieży w wieku szkolnym. Nie zawsze też te grupy zgadzają się ze sobą. ( szczególnie gimnazjaliści w CKU, którzy nie potrafili się odnaleźć w innych placówkach , często czują się gorsi i maja niskie poczucie własnej wartości ). W CKU  Dyrektor i z-ca dyrektora są nieustannie do dyspozycji słuchaczy, opiekunów  i kuratorów gimnazjalistów oraz wychowawców OHP. Po połączeniu placówek nie będzie to możliwe w takim zakresie.
…………………………………………………………………………………………………

•   Odpowiedź Wydziału Edukacji na wpis: BarbaraBI Grudzień 21, 2015, 01:37:30 pm

Działania zmierzające do powołania centrum kształcenia zawodowego i ustawicznego są zgodne z  art. 62a. ustawy o systemie oświaty.  Centra tego typu powstały już w wielu miastach Polski, w różnych regionach kraju. Placówki te uzyskują pozytywne opinie słuchaczy o swojej działalności.

CKZiU jest także formą zespołu szkół, z tym, że ma większe możliwości działania. Oprócz kształcenia zawodowego na poziomie technikum i szkoły zasadniczej dla młodzieży,  będzie można organizować kwalifikacyjne kursy zawodowe, kursy kompetencji i umiejętności nie tylko w zawodach, w których kształcą szkoły młodzieżowe wchodzące w skład jednostki – spektrum kursów może być znacznie szersze, a zależeć będzie jedynie od posiadanej przez placówkę bazy i kadry nauczycielskiej, możliwe jest także organizowanie kursów zgodnie z zapotrzebowaniem lokalnych przedsiębiorców.

Na dyrektorze centrum spoczywać będzie  ciężar  organizacji pracy, w taki sposób, by wszystkim podmiotom uczestniczącym w procesie edukacyjnym w nowopowołanej jednostce zapewnić komfort nauki, odpowiednią pomoc psychologiczno-pedagogiczną oraz  poczucie bezpieczeństwa. W celu właściwej realizacji zadań dyrektor placówki  wspierany będzie przez wicedyrektorów odpowiadających za poszczególne obszary działania powołanej jednostki.

« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2015, 08:43:41 am wysłana przez moder »

BarbaraBI

 • Newbie
 • *
 • Wiadomości: 3
  • Zobacz profil
Odp: Konsultacje społeczne dotyczące projektu optymalizacji sieci szkół i placówek...
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 21, 2015, 01:44:07 pm »
6.   7,8,9Jaka jest Pani/Pana opinia w sprawie utworzenia Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Łodzi przy ul. Mieczysławy Ćwiklińskiej 9; nr 4 w Łodzi przy ul. Michała Lermontowa 7,'nr 5 w Łodzi  ul. Juliusza Jurczyńskiego 1/3, nr 6 w Łodzi przy ul. Syrenki 19a?
Uzasadnienie
Wiedzą i doświadczeniem nauczyciele wymieniają się niezależnie od powstawania takich „ tworów”. Inne są problemy związane z opieką nad przedszkolakami, a zupełnie inne z nauką w szkole. Dla małych dzieci w przedszkolu nauczyciele i obsługa to znane osoby do których te dzieci się przywiązują, i w ich towarzystwie czują się bezpiecznie. Jest to ponadto zawód do którego trzeba mieć szczególną cierpliwość i predyspozycje ( których nauczyciel szkoły podstawowej często nie  posiada  i wręcz nie widzi się w takim zawodzie, w którym prócz opieki musi zająć się np. pomocą w toalecie). Pracownicy przedszkola znają dobrze swoich podopiecznych, potrafią powiedzieć rodzicom jak zachowują się ich dzieci w grupie rówieśniczej, Nie wyobrażam sobie zajęć w grupie przedszkolaków prowadzonych sporadycznie przez  nieznanego dzieciom nauczyciela ze szkoły, czy oddelegowania pracownika obsługi przedszkola do części szkolnej i pozbawienie jego pomocy wychowawcy przedszkolnego.Nie jest właściwe łączenie placówek dla dzieci z różnych etapów edukacyjnych. Są to pozorne oszczędności, które mogą przynieść wiele szkody szczególnie w psychice najmłodszych.……………………………………………………………………………….………………………………………………………………………………

•   Odpowiedź Wydziału Edukacji na wpis: BarbaraBI Grudzień 21, 2015, 01:44:07 pm
Dziękujemy za wyrażoną opinię w dyskusji w sprawie propozycji Miasta utworzenia zespołów szkolno-przedszkolnych. Podkreślam, iż decyzja utworzenia zespołów   szkolno-przedszkolnych nie została jeszcze podjęta. Miasto Łódź jest w trakcie konsultacji społecznych, w ramach których zbierane są opinie wszystkich zainteresowanych stron zarówno związanych z przedszkolami, które zajęły głos w sprawie podczas otwartego spotkania z mieszkańcami Miasta Łodzi w dniu 11 grudnia 2015 r., jak i szkołami podstawowymi, które wyraziły swoje stanowisko w formie złożonych w wersji papierowej oraz elektronicznej formularzy konsultacyjnych. Po dokładnej analizie wszystkich stanowisk zostanie podjęta decyzja ww. temacie.

« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2015, 08:44:20 am wysłana przez moder »