Autor Wątek: Konsultacje społeczne dotyczace projektu dostosowania sieci szkół....  (Przeczytany 14128 razy)

moder

• Global Moderator
  • Hero Member
Odp: Konsultacje społeczne dotyczace projektu dostosowania sieci szkół....
« Odpowiedź #525 dnia: Styczeń 24, 2017, 11:52:09 am »
Witam, jako rodzic ucznia 6 klasy jestem zaniepokojona pomysłem przenoszenia przyszłych klas 7 do budynku Gimnazjum 12.
Jaki jest sens przenoszenia dzieci na dwa lata w nowe środowisko (wychowawcy,nauczyciele, obsługa, uczniowie gimnazjum), nieznane, do którego większość w przyszłości nawet nie chciała iść. Od razu zaznaczam, że nie mam nic przeciwko kadrze pedagogicznej G12 ani środowisku tej szkoły, ale z rozmów z dziećmi i rodzicami zdecydowana większość w planach miała kontynuację edukacji na poziomie gimnazjum w innych szkołach niekoniecznie w tym gimnazjum. Już jako piątoklasiści uczęszczali na Drzwi Otwarte do gimnazjów i już powoli dokonywali swoich pierwszych wyborów gdzie by chcieli i mogli się dalej uczyć.  Dzięki Pani Zalewskiej są zmuszone do przejścia do G12 a nie pójścia tam z własnego wyboru. Obawiam się, że przeniesienie naszych dwóch klas spowoduje wykruszenie dzieci i rodzice będą przepisywać je do innych szkół podstawowych, co też nie jest dobrym rozwiązaniem, bo dziecko jako jednostka wejdzie do zgranej już od 6 lat grupy. Nie wyobrażam sobie aby nasi nauczyciele latali od szkoły do szkoły aby odbyć lekcje. Kto będzie dyrektorem klas 7 a w kolejnym roku 7 i 8? Gdzie ich sekretariat, gdzie pedagog?
Zdaję sobie sprawę, ze pozostawienie klas 7 spowoduje ciasnotę i konieczność dwuzmianowości, tym bardziej, że w roku szkolnym 17/18 będą aż 4 klasy 4 a w kolejnym 18/19 dołączą kolejne 4 klasy 4 z powodu obowiązku szkolnego od 6 roku życia w latach poprzednich !!!
Może lepszym rozwiązaniem w tej chorej sytuacji byłoby przekierowanie  w roku szk. 17/18 4 klas 4-tych a potem kolejnych 4 klas 4? a pozostawienie w Sp65 2 klas 7 i kolejnym roku kolejnych 2 klas 7? Dzieci na tym etapie (klasa 4) zmieniają wychowawców, mają nowych nauczycieli przedmiotowych i łatwiej im dostosować się bo taka jest kolej tego etapu nauczania.

Takie jest moje zdanie.
Nie ukrywam, że liczę na konstruktywne efekty niechcianego chaosu dobrej zmiany.

Odpowiedź WE:
Dziękujemy za głos w dyskusji.Wszystkie Państwa opinie będą analizowane i brane pod uwagę przy podejmowaniu ostatecznej decyzji.

moder

• Global Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #526 dnia: Styczeń 24, 2017, 11:52:53 am »
Zgadzam się z przedmówczynią, wiele pozostałych oddziałów gimnazjalnych mogłoby być połączonych lub z czasem przekształcić się w licea a nie w szkoły podstawowe. Na przykład dwa gimnazja na osiedlach Radogoszcz Wschód i Zachód. Szkoły są przystosowane i posiadają znakomite warunki by kształcić starszą i dojrzalszą już młodzież.

Odpowiedź WE:
Państwa głos zostanie przedstawiony władzom Miasta przed podjęciem ostatecznych decyzji.

moder

• Global Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #527 dnia: Styczeń 24, 2017, 11:53:33 am »
Jako absolwent Gimnazjum nr. 13 chciałbym wyrazić swój sprzeciw wobec likwidacji w.w gimnazjum. Znakomita kadra pedagogiczna w sposób niezwykle zadowalający przygotowała mnie do nauki w szkole średniej oraz podjęcia wymarzonych studiów. Przyjazna atmosfera oraz zaangażowanie pedagogów jedynie rozwijały we mnie chęć pielęgnowania  pasji oraz dalszego kształcenia się. Lata, spędzone w gimnazjum, wspominam niezwykle ciepło, zaś tak profesjonalnie przygotowana do nauczania szkoła nie zasługuje na likwidację. Z tego co zauważyłem przechodząc obok mojej byłej szkoły,  w ostatnich latach podjęto wiele inwestycji oraz rewitalizacji, do których między innymi zalicza się budowa nowoczesnego boiska. Moim zdaniem trud, jaki poświęcili nauczyciele oraz administratorzy szkoły z całym pewnością nie powinien zostać zaprzepaszczony.

Odpowiedź WE:
Dziękujemy za udział w konsultacjach społecznych dotyczących zmiany sieci szkół w związku z reformą oświaty.

moder

• Global Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #528 dnia: Styczeń 24, 2017, 11:54:27 am »
Jako absolwentka 18 Gimnazjum w Łodzi jestem zdecydowanie ZA przekształceniem go w liceum. Spędziłam tam najciekawsze, najbardziej aktywne 3 lata swojego życia! Poznałam również niesamowity potencjał uczniów, nauczycieli jak i CAŁEJ SZKOLNEJ SPOŁECZNOŚCI. Wierze, że gdyby "osiemnastka" została przekształcona w liceum, stałaby przed nowym doświadczeniem, wyzwaniem, na które zasługuje,a  któremu z pewnością podoła  :D

Odpowiedź WE:
Dziękujemy za głos w dyskusji i przedstawioną propozycję, która zostanie przeanalizowana przed podjęciem decyzji w sprawie zmian w sieci szkół prowadzonych przez Miasto.

moder

• Global Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #529 dnia: Styczeń 24, 2017, 12:04:57 pm »
W imieniu młodzieży i rodzicow uczniów Gimnazjum XIII wnioskuję o przekształcenie szkoły w Liceum Ogólnokształcące. Pozwoliłoby to utrzymać  fachowych, zaangażowanych nauczycieli, który zapewniają wysoki poziom nauczania, a co  za tym idzie, świetne wyniki EWD. Uczniowie zamieszkali na obrzeżach Łodzi, nie byliby zmuszeni pokonywać codziennie po kilkanaście, kilkadziesiąt km na dojazdy do dobrego liceum, aby kontynuować naukę na wysokim poziomie.

Odpowiedź WE:
Dziękujemy za pozytywną opinię na temat PG 13. Państwa stanowisko jest dla nas ważnym głosem, który będzie przedstawiony w wynikach konsultacji władzom Miasta przed podjęciem ostatecznych decyzji.

moder

• Global Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #530 dnia: Styczeń 24, 2017, 12:05:41 pm »
Szanowni Państwo!
Jestem nauczycielem Gim.17 i moim zdaniem nasza szkoła powinna zostać przekształcona w SP. Nie jest dobrym pomysłem łączenie jej z SP 182. Tam i tak jest już za ciasno. Wiem od rodziców naszych wychowanków,że nie wyobrażają sobie,by ich dzieci wróciły do SP 182. Przecież byliśmy podstawówką! Uważam,że lepiej by było dla wszystkich,gdyby było tak, jak kiedyś,a to chyba właśnie na tym zależało najbardziej ministerstwu! Rozdzielmy dzieci z obwodu!Mniejsze i kameralne szkoły są bardziej przyjazne i bezpieczniejsze!
Pozdrawiam wszystkich zmagających się z tematem!

Odpowiedź WE:
Dziękujemy za udział w dyskusji. Państwa głos zostanie przedstawiony władzom Miasta przed podjęciem ostatecznych decyzji.

moder

• Global Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #531 dnia: Styczeń 24, 2017, 12:06:25 pm »
Gimnazjum nr 13 to szkoła, ktora jako jedna z nielicznych ma odwagę prowadzić klasy INTEGRACYJNE. Posiada wykwalifikowaną kadrę zarówno oligofrenopedagogów, terapeutów zajęciowych jak i pełne wsparcie psychologa i pedagoga codziennie dostępnych dla dzieciaków z indywidualnymi problemami. Nie wyobrażam sobie połaczenia takiej jednostki edukacyjnej z losowo wybraną szkołą podstawową. Myśle, że lata pracy gimnazjum (nauczycieli przedmiotowych i nauczycieli wspomagających) predystynują 'trzynastkę" do kontynuowania tego kierunku w edukacji. Powinna zostać przekształcona w Szołę Podstawową o klasach integracyjnych na wszystkich poziomach edukcyjnych-począwszy od nauki wczesnoszkolnej. Żal byłoby tracic wieloletnie doświadczenie z dzieciakami ze spektrum autyzmu,aspergera czy niedosłuchem bądź obniżoną normą intelektualną. Szczególnie, ze Gimnazjum nr 13 ma świetne wyniki edukacyjne i znajduje się w pierwszej piątce łódzkich szkół! Olimpijczycy, wysoki poiom zdawanych egzaminów państwowych i absolwenci trafiający później do najlepszych liceum w Łodzi są najlepszym dowodem na to, że szkoła reprezentuje niezwykle wysoki poziom nauczania, doskonałą kadrę grona pedagogicznego oraz specjalistów z zakresu oligo do pomocy w pracy z dziećmi posiadającymi rozmaite orzeczenia wydawane przez ośrodki psychologiczno-pedagogiczne. Wnioskuję zatem o zniesienie rejonizacji i przekształcenie Gimnazjium nr 13 w Szkołę Podstawową o profilu INTEGRACYJNYM.

Odpowiedź WE:
Dziękujemy za kolejną pozytywną opinię na temat PG 13. Państwa propozycja   będzie przedstawiona w wynikach konsultacji władzom Miasta przed podjęciem ostatecznych decyzji.

moder

• Global Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #532 dnia: Styczeń 24, 2017, 12:07:12 pm »
Jestem mama uczennicy SP 71. Współczuje władzom miasta, ze musza borykać się z wprowadzeniem tej idiotycznej "reformy". Długo zastanawiałam się,  jaka opcja byłaby najlepsza dla dzieci i niestety wciąż mam wątpliwości. Oczywiście najbardziej chciałabym, żeby moje dziecko zostało w szkole 71 do końca podstawówki. Rozważyłabym nawet system zmianowy, ale nawet w tym wypadku wydaje mi się, ze wszystkie klasy się w szkole nie zmieszczą.  Przekształcenie obecnych gimnazjów w samodzielne podstawówki i dostosowanie obecnych podstawówek do przyjęcia 7 i 8 klas wydaje mi się wysoce nieekonomiczne. W tej sytuacji jedynym sensownym rozwiązaniem jest wiec niestety połączenie szkoły 71 z gimnazjum. Ze względów lokalizacyjnych powinno to być gimnazjum numer 7. Niestety jest to szkoła słaba i wiem, ze dla rodziców uczniów klas 5 i 6tych, nie będzie to zadowalające. Liczę jednak na to, ze w ciągu najbliższych lat w szkole przybędzie dobrych uczniów, a i nasza pani dyrektor da radę szkole rozkręcić. Ważne jest, by po dwóch latach uczniowie przechodzący do budynku gimnazjum nie musieli zmieniać nauczycieli. To, myśle, można zorganizować. Najbardziej niepokoi mnie jednak to, ze w gimnazjum numer 7 działa obecnie prywatne liceum i technikum. Jeśli miałoby ono nadal funkcjonować w tym budynku, to jestem absolutnie przeciwna łączeniu szkół.  Co do gimnaj numer 13, to jest to bardzo dobra szkoła, mimo wszystko rozważyłabym przekształcenie jej w liceum. Wiem, ze szacuje się, ze miejsc w liceach jest wystarczająco dużo, ale poziom nauczania tez powinien być brany pod uwagę. Poza tym miasto się rozrasta i myśle, ze przydałoby się liceum w tej okolicy.

Odpowiedź WE:
Dziękujemy za głos w dyskusji.      
Wszystkie Państwa opinie będą analizowane i brane pod uwagę przy podejmowaniu ostatecznej decyzji.

moder

• Global Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #533 dnia: Styczeń 24, 2017, 12:08:04 pm »
Witam. Uważam,że należałoby wziąć pod uwagę wszystkie aspekty dotyczące danej szkoły. Sądzę, że każda szkoła ma swoje atuty. Nie liczy się chyba tylko wynik EWD? W przypadku Gimnazjum 14 należałoby rozważyć sugestie, które zostały przedstawione przez Dyrektora gimnazjum w dniu 10.01 podczas konsultacji społecznych w UMŁ. Ja osobiście mam wrażenie, że pewne szkoły promuje się za wszelką cenę a inne spycha na boczny tor. W tak trudnym środowisku w jakim pracujemy udaje nam się osiągać różne sukcesy, rozwijać zainteresowania, prowadzić akcje charytatywne, społeczne czego przykładem jest osiągnięcie wspólnymi siłami uczniów, nauczycieli i środowiska lokalnego największej ilości głosów na Bałutach i "wygranie" budowy boiska wielofunkcyjnego.  Naszą pracę dostrzega i docenia wielu naszych partnerów z którymi współpracujemy dlatego mam nadzieję, że władze również wezmą to pod uwagę. Dziękuję.

Odpowiedź WE:
Dziękujemy za wyrażone stanowisko. Każdy głos w dyskusji będzie rozpatrzony przed podjęciem ostatecznej decyzji przez władze Miasta.

moder

• Global Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #534 dnia: Styczeń 24, 2017, 12:08:55 pm »
Witam.
Chciałbym także zabrać głos w sprawie SP Nr 122. Naszym obowiązkiem jest dbać o rozwój naszych dzieci. Edukacja to podstawa, bo to One są przyszłością Naszego miasta. Dlatego nie rozumiem, dlaczego SP Nr 122 nie może być przeniesiona na ul. Stawową 28 do budynku Gimnazjum. Mam 2 córki uczące się w szkole podstawowej nr 122, więc mam wyrobiony pogląd na temat warunków tam panujących. Ciasne sale, ciasny korytarz, mała sala gimnastyczna i jadalnia. Moja młodsza córka mając lekcje wf przechodzi z budynku do budynku, to samo jest z obiadami i świetlicą. Do tego dwuzmianowość, którą moja młodsza córka już przerabiała w tamtym roku. W tym roku szkolnym problem rozwiązało zniesienie obowiązku szkolnego 6 latków, ale przecież nie o to chodzi. Rząd wymyślił reformę szkół na kolanie, a na samorządy spada problem z technicznym wprowadzeniem tego wszystkiego. Skoro już mamy z tym żyć to nie róbmy sobie pod górkę i weźmy opinie rodziców. To w końcu rodzice najlepiej znają mocne i słabe punkty swoich szkół. Na Radogoszczu Zachodzie mamy jedną podstawówkę w opłakanym stanie. Chciałbym aby moje dzieci uczyły się w przeniesionej SP na ul. Stawową. Porównanie mamy, bo na Radogoszczu Wschodzie jest przecież szkoła podstawowa przy ul. Syrenki i warunki o niebo lepsze. Na początku roku szkolnego Pani Dyrektor SP Nr 122 mówiła o środkach finansowych przeznaczonych na remont elewacji i okien SP Nr 122. Wydamy te pieniądze i z zewnątrz szkoła będzie piękna, jednak w środku to dalej będzie ciasna, hałaśliwa i nie przyjazna dzieciom szkoła, pewnie 2 zmianowa, choć nie zdziwił bym się i 3-zmianowości. Czy my wszyscy zawsze musimy mieć "pod górkę"?

Szkoła to nie budynek - szkoła to przede wszystkim społeczność jaką tworzą nauczyciele i uczniowie.
Jako rodzic gromadki dzieci uczęszczających do SP122 wiem, że społeczność w tej szkole jest zorganizowana wzorowo. Od lat dbają o to dyrekcja SP122, nauczycie, woźne i pozostały personel. W szkole panuje porządek i ciepła atmosfera, a każde dziecko doskonale zna reguły, których musi przestrzegać i granice, których nie wolno przekraczać. Dzieci są otoczone odpowiednią opieką, dopilnowane i czują się w SP122 bezpiecznie. Jest to niewielka dobrze zgrana społeczność.
Drobne niedogodności lokalowe, tak mocno akcentowane przez orędowników przeniesienia szkoły SP122 na ulicę Stawową, naprawdę nie mają znaczenia - wszystko jest doskonale zorganizowane, a dzieci nie postrzegają konieczności przemieszczania się pomiędzy dwoma budynkami jako uciążliwości - wręcz przeciwnie: raczej jest to swego rodzaju "atrakcja", której pozbawieni są ich rówieśnicy z innych szkół.
Osobiście uważam, że taka fizyczna separacja dzieci najmłodszych od dzieci starszych jest z korzyścią dla tych najmłodszych.

Drodzy forumowicze i Wydziale Edukacji UMŁ,
zmiana systemu szkolnictwa w Polsce nie jest żadną "dobrą zmianą", o której trąbią władze centralne i TVP. Drastyczny sposób wprowadzania tej "reformy" jest eksperymentem na naszych dzieciach, którego skutków nie da się dzisiaj przewidzieć (dlaczego moje dzieci nie mogą skończyć edukacji w systemie, w którym ją rozpoczęły?). Ale rządzących skutki te przecież nie obchodzą.
W propozycji przeniesienia SP122 na ulicę Stawową nie chodzi o dobro naszych dzieci - tu chodzi o pieniądze: o miejsca pracy dla nauczycieli z likwidowanego gimnazjum.
Nie mam złudzeń, że w przypadku przeniesienia SP122 na ulicę Stawową, dnia 1 września 2017 nasze dzieci czeka wymiana kadry pedagogicznej. To będzie dla dzieci szok! Nie pozwólmy eksperymentować na naszych dzieciach - ograniczmy zmiany do minimum!

Zdecydowanie głosuję za tym, żeby nie dewastować Szkoły Podstawowej nr 122 !!!

Zgadzam się "ttomaszek". Proszę o pozostawienie SP122 w obecnym miejscu. Tym bardziej, że jak odpowiedział wydział edukacji: Sp122 powinna zaspokoić zapotrzebowanie  lokalnego środowiska na usługi edukacyjne, co dla mnie jest równoznaczne z nauką jednozmianową.

Nie widzę więc konieczności zmian i jednoczesnego przebywania na korytarzach dzieci 7 letnich (lub 6) z młodzieżą 19 letnia z LO.
Również się zgadzam a ttomaszek. Jestem przeciwna, aby moje 7-letnie dziecko zamieniło kameralną szkołę  SP122 w otoczeniu zieleni na wielkiego molocha!!!
Co do przechodzenia między budynkami uwaźam to za OGROMNY PLUS. Przynajmniej  dzieci mogą się trochę poruszać i zażyć tlenu a nie siedzieć zamkniętym w budynku od 8 do 16!!
Wybrałam dla mojego dziecka dokładnie tę szkołę, w tej lokalizacji i z taką kadrą. Nie zgadzam się, aby moje dziecko miało mieć w drugiej klasie zmiany ( i to na gorsze! ), które zostały zaoszczędzone szóstoklasistom pozostawiając ich 2 lata dłużej w tej samej szkole. Czy ktoś jest w stanie przekonać mnie, że to jest dla dobra dziecka????!!!!!!

Odpowiedź WE:
Dziękujemy za głos w dyskusji.      
Wszystkie Państwa opinie będą analizowane i brane pod uwagę przy podejmowaniu ostatecznej decyzji.

moder

• Global Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #535 dnia: Styczeń 24, 2017, 12:09:38 pm »
Witam!
Popieram przekształcenie gimnazjum nr18 w liceum ogólnokształcące. Po zmianie lokalizacji LO nr XII w naszej okolicy potrzebna jest dobra szkoła średnia. Poza tym budynek po dawnym XXVIII LO dostosowany jest do młodzieży nie do małych dzieci. Myślę, że ten argument minimalizuje koszty samorządu i nas podatników. Nie wyobrażam sobie, by młodzież, rodzice i nauczyciele osiemnastki od września efektywnie współpracowali z ludźmi(SP 81), którzy na starcie ich dyskwalifikują. Rozsądek podpowiada refleksję ze strony UM. Jako rodzic przyszłego licealisty jestem żywo zainteresowana utworzeniem LO w budynku PG nr 18.

Odpowiedź WE:
Dziękujemy za udział w dyskusji.
Konsultacje społeczne służą zapoznaniu się z opinią środowiska lokalnego. Każda opinia będzie poddana szczegółowej analizie przed podjęciem statecznych decyzji przez władze Miasta.

moder

• Global Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #536 dnia: Styczeń 24, 2017, 12:10:27 pm »
Pisałam już w obronie  NASZEJ szkoły 122 i chcę odnieść się do wypowiedzi Pani Lucyny,  która  jak rozumiem jest nauczycielem w ZSO nr4. przy Stawowej. Dziwię się bardzo późniejszym tłumaczeniom - najpierw rozpętała Pani "burzę"- i otwarcie zasugerowała zamianę budynków- gratuluję inicjatywy obywatelskiej...;(, a potem przytoczyła Pani nieprawdziwe i niesprawdzone informacje o szkole mojego dziecka. Chcę powiedzieć, że nauczyciel z klasą tak nie robi !!! Jednocześnie "pięknie" Pani napisała o wszystkich niedogodnościach np. dwuzmianowości, której nie ma, o małej jadalni- następne kłamstwo, o braku w szkole mojego dziecka pracowni przedmiotowych- bardzo ciekawe, o dużym podwórku (to nie wieś droga Pani) przez które przechodzą dzieci z budynku do budynku... reszty nie będę cytować , proszę sobie doczytać. Jednak najbardziej pognębiła mnie Pani i zniechęciła całkowicie swoją wypowiedzią odnośnie cytuję "bezsensownego wydawania pieniędzy na doposażanie podstawówki".  Droga Pani, takie słowa w ustach nauczyciela to brak wyczucia, nie nazwę tego dosadniej. Po latach porównań (moje dziecko chodziło Pani gimnazjum) przyznam, że widzę różnicę w nauczaniu dzieci. W SP 122 dba się o poziom nauki i emocje dzieci, czego nie powiem o ZSO nr4 - dlaczego na forum Pani nie chwali się osiągnięciami swoich uczniów, szkoły, projektami- proste, już od dawna nic się u Państwa nie dzieje. Jaki macie Państwo EWD (wskaźnik wartości dodanej)???  Ja i wielu Rodziców wybraliśmy tą szkołę (znamy ja dobrze!!!) i proszę nie wychodzić przed szereg i nie podnosić na forum zmian. Proszę zająć się swoją szkołą i zmianami na dobre u siebie. Nam podoba się w SP 122 i choć jak Pani pisze - cytuję"nie ma w niej dobrych warunków pracy"- to dziwne, że większość uczniów SP 122 wybiera gimnazja poza rejonem czyli 15, 16, 18 - do Państwa idzie zdecydowana mniejszość. Ciekawe dlaczego ??? Ja i inni rodzice chcemy zostać na Jesionowej w dwóch pięknych budynkach, otoczonych cudowną zielenią.

Odpowiedź WE:
Dziękujemy za wyrażone stanowisko. Każdy głos w dyskusji będzie rozpatrzony przed podjęciem ostatecznej decyzji przez władze Miasta.

moder

• Global Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #537 dnia: Styczeń 24, 2017, 12:11:18 pm »
Uważam, że infrastruktura budynku ZSO nr 4, umożliwia bezpieczne funkcjonowanie różnych grup wiekowych (podział na pawilony). Należy pamiętać, że w budynku istniała szkoła podstawowa i funkcjonowała na bardzo dobrym poziomie. Dodatkowym atutem jest duża sala gimnastyczna, przestronne, wyremontowane i dobrze wyposażone w pomoce dydaktyczne klasopracownie (m.in. dzięki zaangażowaniu rodziców i rady pedagogicznej). Integralną część budynku stanowi przedszkole. Może warto byłoby maksymalnie wykorzystać walory kompleksu budynków, tworząc osiedlową szkołę. Pisząc te słowa mam na myśli dobro dzieci. Myślę, że każda kadra pedagogiczna jako priorytet stawia dobro, rozwój i bezpieczeństwo uczniów.

Odpowiedź WE:
Dziękujemy za udział w dyskusji.

moder

• Global Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #538 dnia: Styczeń 30, 2017, 10:16:17 am »
Szanowni Państwo,
dziękujemy za udział w konsultacjach społecznych na temat dostosowania sieci szkół do reformy oświaty. Państwa głosy, sugestie i propozycje jak również opinie zostaną starannie przeanalizowane oraz przedstawione władzom Miasta i będą miały wpływ na ostateczne decyzje.