Autor Wątek: Konsultacje społeczne projektu budzetu miasta Łodzi na 2019 rok oraz projektu...  (Przeczytany 777 razy)

moder

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 767
  • Zobacz profil
Prezydent Miasta Łodzi zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych projektu budżetu miasta Łodzi na 2019 rok oraz projektu Wieloletniej Prognozy Finansowej miasta Łodzi na lata 2019-2040, które trwają od dnia 24 listopada do dnia 27 listopada 2018 r.

Michał N

 • Newbie
 • *
 • Wiadomości: 1
  • Zobacz profil
Odp: Konsultacje społeczne projektu budzetu miasta Łodzi na 2019 rok oraz projektu...
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 26, 2018, 10:41:57 pm »
Dzień dobry

Chciałbym poruszyć sprawę ulicy Liściastej.
Jest to bodajże najdłuższa droga gruntowa w Łodzi, która co rusz po nawet niewielkich opadach deszczu zmienia się w, jak by to ująć, w bajoro, a niekiedy w rwącą rzękę, która wymywa piach, ziemię i jakiś tam tłuczeń, mozolnie przywożony i rozsypywany przez firmę dbającą o jakąś tam przejezdność tej drogi. Gdy nie pada, a droga została wyrównana, mieszkańcy Radogoszcza a także Zgierza traktują tą drogę jako skrót do ulicy Szczecińskiej/ Traktorowej. Pomimo usilnych starań jadą, jak by chcieli złamać kark, lub sprawdzają swoje możliwaści jako kierowcy na szutrowym torze wyścigowym, wzbudzając przy tym gargantuiczne ilości pyłu.

Czas na fakty

Ulica Liściasta była zgłoszona do Budżetu Obywatelskiego, niestety została negatywnie zaopiniowana, bodajże przez ZDiT.
Propozycja była taka, aby ulicę Liściastą wyłożyć betonowymi płytami, odpowiedź była jednoznaczna NIE , a to dlatego, że nie ma sensu tego robić skoro w planach jest przebudowa/ budowa ulicy liściastej.
To było niestety kilka już lat temu. Do tej pory nic w tym temacie się nie dzieje.
Mieszkańcy tejże ulicy są niekiedy odcięci od świata. Nieraz zdarzało się, że taksówkarze nie chcieli wykonać kursu w te okolice, aby nie zniszczyć zawieszenia.
Osobiście niewyobrażam sobie sytuacji, gdy po ulicy liściastej będzie pędzić karetka do chorego. Strażaków już widziałem jak jechali na sygnale, gdy musieli usuwać powalone drzewa. Dobrze, że chłopaki mają kaski...

Po tym dość, tak myślę, interesującym wywodzie na temat warunków panujących rokrocznie na ulicy Liściastej proszę w imieniu mieszkańców o uwzględnienie budowy/ przebudowy ulicy Liściastej od Al. Włókniarzy do ulicy Szczecińskiej

Mirka

 • Newbie
 • *
 • Wiadomości: 1
  • Zobacz profil
Odp: Konsultacje społeczne projektu budzetu miasta Łodzi na 2019 rok oraz projektu...
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 27, 2018, 01:26:26 pm »
Witam. po przejrzeniu budżetu wieloletniego dla miasta Łodzi nie znalazłam w nim zapisów dotyczących budowy ulicy Liściastej od Aleja Włókniarzy minimum do ulicy Szczecińskiej, a przecież ta ulica ciągnie się do ulicy Sokołowskiej. Jak długo mamy tonąć w błocie i ciemnościach? Ulica Liściasta na odcinku od Aleja Włókniarzy do Szczecińskiej ma długość 3 km i powinna być ujęta w budżecie wieloletnim, bo jest to droga inwestycja. Zresztą taką informację uzyskaliśmy od urzędników urzędów miasta Łodzi.Gdzie jest mowa o kanalizacji deszczowej, sanitarnej, wodociągowej dla osiedla Bałuty Zachodnie. 60% ulic to drogi gruntowe i bez kanalizacji nie możemy się doprosić budowy dróg.czy w XXI w chodniki, wyasfaltowane ulice i oświetlenie to nadal marzenie mieszkańców tak dużego miasta jak miasto Łódź? To są podstawowe rzeczy służące bezpieczeństwu mieszkańców, a co wiąże się z infrastrukturą drogową brak jest nam komunikacji miejskiej. Chcecie odciążyć miasto od samochodów, a jak mają się poruszać mieszkańcy pozbawieni komunikacji miejskiej? Gdzie budowa ulicy Spadkowej, Św. Teresy. Jest tylko jedna ulica łącząca Teofilów z centrum - ul. Aleksandrowska, która przypomina czasy słusznie minione i nie zachęca do wjazdu do miasta.